Aktualności

Ponad 100 wystawców na 3. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie.

Ponad 100 wystawców na 3. Targach Książki dla Dzieci w Krakowie. - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

102 wystawców - wydawnictwa, producenci gier i zabawek, ośrodki animacji czasu wolnego - weźmie udział w 3. Targach Książki dla Dzieci, które od piątku do niedzieli potrwają w Krakowie.

Wstęp na targi jest wolny. "To wydarzenie, które ma przekonać dorosłych i dzieci, że czytanie to fascynująca przygoda, a dobra książka może być punktem wyjścia do rozwijającej wyobraźnię zabawy - muzycznej, plastycznej czy teatralnej. W tym roku włączamy się w obchody Roku Juliana Tuwima, stąd na Targach wiele akcentów nawiązujących do jego twórczości" - powiedziała PAP prezes Targów w Krakowie Grażyna Grabowska.
Zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów będą mogły w piątek wziąć udział w konkursie na najdłuższą lokomotywę. Najliczniej reprezentowana szkoła bądź przedszkole otrzyma w nagrodę zestaw książek. Każdy z dorosłych gości otrzyma Mapę Skarbów, czyli przewodnik po Targach, i wędrując razem z dzieckiem jednym z trzech przygotowanych szlaków będzie mógł szukać na targowych stoiskach zagubionych literek z "Abecadła" Tuwima. Tym, którym się to powiedzie portal CzasDzieci.pl wręczy drobny upominek. W sobotę wraz z Radiem Kraków zaplanowano wielkie słuchanie wierszy Tuwima.
Czołowe polskie wydawnictwa literatury dziecięcej będą prezentować swoją ofertę, w tym nowości. Będzie też można spotkać się z autorami i ilustratorami m.in. z Barbarą Gawryluk, Grzegorzem Kasdepke, Aleksandrą Kucharską - Cybuch, Joanną Olech, Beatą Ostrowicką, Dariuszem Rekoszem, Ewą Stadtmueller, Elżbietą Wasiuczyńską.
Dzieci będą mogły zagrać w gry wielkoformatowe, pobawić się zabawkami, obejrzeć filmy w specjalnie zaaranżowanej sali kinowej, wziąć udział w II Zlocie Bajkowych Postaci oraz w warsztatach m.in. muzycznych, teatralnych, lalkarskich, drukarskich, przyrodniczych czy ozdabiania książkowych zakładek. Targi będą też okazją do wymiany książek w ramach akcji Drugie Życie Książki. Na targach będą obecne placówki kulturalne: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Historyczne m. Krakowa, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.
Ubiegłoroczne Targi Książki dla Dzieci odwiedziło ok. 10 tys. osób. Tym razem organizatorzy chcą dokładnie policzyć zwiedzających, dlatego dorośli będą proszeni o wypełnienie formularza. Pierwotnie planowano, że oprócz nazwiska i imienia będą tam także dane teleadresowe, ostatecznie wystarczy podać imię, nazwisko i e-maila (ten ostatni dobrowolnie). Targi odbędą się w hali przy ul. Centralnej.