Aktualności

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Organizatorem Tygodnia, w którym wezmą udział filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Każda edycja Tygodnia realizowana jest zgodnie z zaproponowanym przez Fundację tematem i w myśl zasady, że „czytanie powinno się dziecku zawsze kojarzyć z radością, nigdy z przymusem, karą czy nudą”.
Tegoroczna edycja Tygodnia odbywa się pod hasłem „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja!”.Ogólnopolskie Tygodnie Czytania Dzieciom (OTCD) organizowane są od 2001 roku. Ich zadaniem jest przypomnieć dorosłym - nauczycielom, rodzicom, wychowawcom - że głośne czytanie dziecku jest najprostszym sposobem wychowania mądrego, kulturalnego i szczęśliwego człowieka, a dzieciom pokazać, że czytanie jest znakomitym i ciekawym sposobem spędzania czasu.
Filie MBP proponują udział w tworzeniu w naszych placówkach „Galerii wierszy Tuwima” -  PORTRET WIERSZA. Pomysł zakłada czytanie utworów Juliana Tuwima i wykonanie dowolną techniką w dużym formacie wspólnego portretu wiersza lub portretów  wierszy.

W Tygodniu Czytania odbędą się też dwa spotkania autorskie z pisarkami dla dzieci:

  •  z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel - 3 czerwca 2013, godz.9.30
  •  i Barbarą Kosmowską - 6 czerwca 2013, godz.9.00

Wszystkie dzieci lubiące wiersze Juliana Tuwima zapraszamy wraz z opiekunami na paradę kończącą Tydzień Czytania, w piątek 7 czerwca o godz. 12.00. Przewidziane odczytanie "Lokomotywy", pamiątkowe zdjęcie pod Ratuszem oraz utworzenie żywego pociągu z udziałem dzieci. Mile widziane stroje nawiązujące do postaci z wierszy Juliana Tuwima lub rekwizyty.