Aktualności

Rusza piąta edycja konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013!

Rusza piąta edycja konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013! - 5.0 out of 5 based on 3 reviews
Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Dobra nowina dla wszystkich, którzy piszą (albo mają taki zamiar): ogłoszono piątą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013!

Już po raz piąty Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zapraszają do udziału w konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle (lub szkic takiego opowiadania). Nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 9-12 października 2013, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013. Podczas czterech poprzednich edycji nagrodzono 89 uczestników, a Wydawnictwo Dolnośląskie w roku 2011 opublikowało tom "Zaułki zbrodni" z najlepszymi opowiadaniami z lat 2009 i 2010. Ukazały się także debiuty powieściowe kilku uczestników naszych warsztatów. Warto zatem próbować!
Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. W tym roku zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy, każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów: Mariusza Czubaja, Marty Mizuro i Marcina Świetlickiego. Termin zgłoszeń mija 15 sierpnia 2013 roku.