Informacje dla Autorów

Informacje dla Autorów

Informacje dla Autorów - 5.0 out of 5 based on 4 reviews
Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Nasze Wydawnictwo, w przeciwieństwie do innych, rozmawia poważnie z początkującymi Autorami. Inni nie podejmują ryzyka związanego z promowaniem debiutantów, my natomiast bardzo chętnie. Oferujemy przy tym atrakcyjne prowizje autorskie.


Wydawnictwo WITANET oferuje wydanie książki lub ebooka w formie pełnego finansowania przez Autora.

książki_i_ebooki Jest to najpopularniejszy a zarazem najkorzystniejszy wariant dla Autora. Wydawnictwo wydaje i dystrybuuje książkę (lub ebook) za zgodą Autora, oddając mu 80% przychodu ze sprzedaży tytułu (te wpływy to ok. 50% ceny detalicznej, pomniejszonej o podatek VAT, reszta to marże hurtowników i księgarzy).

Każdy tytuł wydawany u nas w postaci papierowej jest bez dodatkowych kosztów opublikowany jako ebook, gdyż z gotowego materiału do wydania papierowego można wykonać wydanie elektroniczne. Zarówno książka tradycyjna jak i ebook posiadają swój ISBN, a Autor oficjalnie zostaje zarejestrowany w polskim systemie wydawniczym (przez Bibliotekę Narodową w Warszawie).

Współpracujemy z kilkoma dystrybutorami książek (hurtowniami księgarskimi), zarówno ogólnopolskimi jak i regionalnymi. Umożliwia to potencjalną sprzedaż książek czy ebooków w kilkuset księgarniach (również w sieciach handlowych), stacjonarnych i internetowych. Natomiast dystrybucja ebooków obejmuje ok 95% całego rynku e-książki , w tym te najbardziej popularne:

                –  nexto.pl (jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  virtualo.pl(jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  empik.com (jedna z największych e-księgarń w Polsce)

                –  merlin.pl

                –  gandalf.pl

                –  ibuk.pl

                –  woblink.com

Z uwagi na to, że Wydawnictwo posiada własnych specjalistów od składu, projektowania okładek czy też konwersji do formatów ePub i mobi i nie zleca tych prac na zewnątrz (jak niektóre wydawnictwa), proces wydawniczy skrócony jest u nas do minimum.

Proces wydawniczy obejmuje korektę tekstu, zaprojektowanie okładek, skład do druku, przygotowanie plików dla drukarni oraz samego druku na maszynach drukarskich lub w przypadku ebooka konwersję do najpopularniejszych w sprzedaży formatów (ePub oraz mobi). Dla wydania papierowego korekta wykonywana jest przez dwóch niezależnych korektorów. Dla ebooka natomiast, korekta przeprowadzana jest jednorazowo, chyba że Autor decyduje się na wzrost kosztów i poprosi o drugą, niezależną korektą.

Szczegółowe kalkulacje dokonywane są pod konkretną pozycję wydawniczą. Cena ebooka wydawanego u nas uzależniona jest od ilości stron, zawartości graficznej, ilości przypisów, rozbudowy spisu treści czy ilości zamieszczonych tabel. Wydajemy również ebooki w formie wspólnego finansowania to znaczy „pół na pół”, ale wówczas prowizja dla Autora jest dwukrotnie niższa, niż w wariancie, w którym Autor pokrywa całe koszty. Nic zatem dziwnego, że Autorzy w przeważającej większości decydują się na wariant własnego sfinansowania publikacji i oczekują w zamian profesjonalizmu, zarówno na etapie produkcji, jak i dystrybucji oraz systematycznych i przejrzystych rozliczeń sprzedaży.

 

Jest to prawdopodobnie NAJLEPSZA OFERTA NA NASZYM RYNKU.